Aday Öğretmen Dosyası


Aday Öğretmen Dosyası, göreve yeni başlayan öğretmenlerin hazırladıkları bir staj dosyası niteliğindedir. Yedi formdan oluşan bu dosya 27 haftalık süreç için hazırlanır.

Aday öğretmen, göreve başladığında kendisine bir danışman öğretmen belirlenir. Göreve başladıktan sonraki ilk pazartesi günü ise aday dosyasını hazırlamaya başlamalıdır. Aday öğretmen dosyası Form 1, Form 2, Form 3, Form 4, Form 5, Form 6 ve Form 7 şeklinde 7 form halinde olur.

Aday Öğretmen Dosyası Form 1

Form 1, müdür tarafından haftalık oalrak hazırlanır ve aday öğretmene verilir. Burada öğretmenin müfredatın işleyişine göre öğrencilere vereceği kazanımla, izleyeceği filmler, okuyacağı kitaplar, yapacağı ders izlemeleri, dersinin izlenmesi ve yapacağı okul dışı faaliyetler yazılıdır. Öğretmen buna göre hareket eder. 27 hafta olarak hazırlanır.

Aday Öğretmen Dosyası Form 2

Aday öğretmen form 1e göre yaptığı faaliyetleri form 2 de belirtir. Bununla beraber o hafta içerisindeki çıkarımları ile ilgili bir rapor yazar. 27 hafta olarak hazırlanır.

Aday Öğretmen Dosyası Form 3

Aday öğretmen her hafta en az 2 saat başka bir öğretmenin dersine girip ders izleme yapar. Burdan çıkarımlarını form 3e yazar. Ders izlemesi yapacağı öğretmen danışman öğretmeni olabileceği gibi başka bir öğretmen de olur. 27 hafta olarak hazırlanır.

Aday Öğretmen Dosyası Form 4

Danışman öğretmen ya da danışman öğretmenin müsaitlik durumuna göre nöbetçi öğretmen aday öğretmenin dersine girer ve ders izlemesi yapar. Buna göre bir puanlama yapılır. Form 4 olarak hazırlanır. 27 hafta olarak hazırlanır.

Aday Öğretmen Dosyası Form 5

Aday öğretmen form 1de belirtilmiş olan kitapları okuyup çıkarımlarını form 5e yazar. 4 haftada 1 kitap olacak şekilde düzenlenir.

Aday Öğretmen Dosyası Form 6

Aday öğretmen form 1de belirtilmiş olan filmleri izleyip çıkarımlarını form 6ya yazar. 2 haftada 1 film olacak şekilde düzenlenir.

Aday Öğretmen Dosyası Form 7

Aday öğretmen yaptığı okul dışı faaliyetleri ve buradan çıkarımlarını form 7 ye yazar.

Öğretmen Dosyaları

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button